Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Databáze pro vyhledávání Dílčí báze Seriály

Dílčí báze Seriály

Báze Seriály (SKCP) obsahuje záznamy českých a zahraničních seriálů (periodik) uchovávaných v knihovnách a institucích České republiky.

Se souborným katalogem spolupracuje na aktualizaci odběru periodik přibližně 350 knihoven (vědeckých, vysokoškolských, odborných i veřejných). Velká část záznamů zahraničních seriálů vznikla převedením záznamů periodik z lístkových katalogů celostátní evidence zahraniční literatury (CEZL) a retrospektivního katalogu zahraničních periodik do elektronické podoby. Nejstarší zaznamenaný časopis vyšel v roce 1527. V souvislosti se zpracovanou retrokonverzí se v bázi vyskytuje cca 1400 sigel.

V bázi lze vyhledávat podle

  • názvových údajů
  • ISSN
  • vydavatele
  • roku vydání

Vyhledané záznamy lze zpřesnit dotazem na zemi vydání, jazyk dokumentu, předmět dokumentu.

Záznam zobrazený ve standardním formátu obsahuje základní bibliografické údaje a informaci o vlastníkovi dokumentu v podobě sigly (za návěštím Ve fondu) a zkratky názvu knihovny/instituce. Následují roky odběru, případně signatura a poznámka. V závorce je uveden údaj, kdy byl odběr naposledy aktualizován.

Záznam je propojen s navazujícími tituly přes údaj Dříve jako / Dále jako a přes tučně zobrazené údaje na další dokumenty s hledanými údaji.

Podrobnější informace o vlastníkovi lze získat přes siglu (označení vlastníka dokumentu), která je interaktivní. Za návěštím Ve fondu je sigla propojena s údaji v bázi ADR – Adresář knihoven a institucí ČR - a umožňuje identifikovat vlastníka, včetně informace o kontaktech a propojení na webové stránky nebo do katalogu knihovny. Sigla uvedená za návěštím Lokální záznam zajišťuje propojení na záznam v lokálním katalogu vlastníka dokumentu.

20.01.2016
Hledej
Multivyhledávač
Klíčové slovo
Název
Autor
« červenec 2024 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Anketa

Co z níže uvedeného využíváte v záznamech v SK ČR nejčastěji?

zobrazení na mapě
propojení do katalogu knihovny
citace
obálky a obsahy
plné texty
spinner
Total Votes: 678