Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Databáze pro vyhledávání Souborný katalog ČR - báze SKC

Souborný katalog ČR - báze SKC

Souborný katalog ČR - Báze SKC

Souborný katalog ČR soustřeďuje ve své bázi údaje o dokumentech ve fondech českých knihoven a institucí, které do Souborného katalogu ČR přispívají svými katalogizačními záznamy nebo poskytují informace o odběru periodik. V elektronické podobě je Souborný katalog ČR budován od r. 1995 a obsahuje téměř 8 milionů záznamů českých a zahraničních monografií, speciálních dokumentů a seriálů (časopisy, sborníky, zprávy z konferencí…).

Ve vyhledaných záznamech uživatel najde informaci o dostupnosti dokumentu resp. o knihovně nebo knihovnách, ve kterých si může vyhledaný dokument vypůjčit. Informace o knihovně (vlastníkovi dokumentu) je vyjádřena jednak siglou, jednak zkráceným názvem knihovny. Kliknutím na siglu získá uživatel více informací o vlastníkovi dokumentu (adresu, telefonní čísla, e-mailové adresy a URL adresy). Jedná se o informace, které jsou za tímto účelem shromažďovány v bázi ADR (Adresář knihoven a institucí ČR).

Z vyhledaných záznamů je možno propojit se přímo do lokálních katalogů knihoven (vlastníků dokumentů) a získat tak aktuální informaci o momentální dostupnosti dokumentu v konkrétní knihovně (např. zda je dokument v knihovně k dispozici nebo je právě vypůjčen). Propojení se aktivuje tlačítkem lokální záznam.

V záznamech seriálů jsou kromě sigly a zkratky knihovny uvedeny také údaje o odebíraných ročnících a době uchování. U některých titulů seriálů je možné propojení na plný text.

Kliknutím na tlačítko  zobrazit na mapě získá uživatel informaci, kde na území České republiky se knihovny (vlastníci dokumentu) nachází.

Pomocí služby SFX lze ze Souborného katalogu prohledat i další elektronické databáze a katalogy. Službu aktivujete kliknutím na tlačítko .

Tlačítko  citace umožní vytvořit citaci nalezeného díla.

Záznamy v bázi SKC jsou obohaceny OBÁLKOU a OBSAHEM, které jsou přebírány do záznamu v SKC pokud jsou dostupné z obálkového serveru: http://www.obalkyknih.cz/

 

Souborný katalog ČR - Báze SKC se dále dělí na 3 logické báze:

Monografie a speciální dokumenty - dílčí báze SKCM

- nabízí 7.152.599 (k 31.3.2021) záznamů českých i zahraničních tištěných monografií a 581.194  záznamů speciálních druhů dokumentů, které jsou shromážděny ve fondu přispívajících institucí. více

Seriály - dílčí báze SKCP

- nabízí celkem 176.554 (k 31.3.2021) titulů českých i zahraničních seriálů, které jsou shromážděny ve fondu přispívajících institucí. ... více

Staré tisky - dílčí báze SKCRP

- nabízí celkem 308.471 (k 31.3.2021) záznamů českých i zahraničních starých tisků, které jsou shromážděny ve fondu přispívajících institucí. (Báze Staré tisky je podmnožinou báze Monografie a speciální dokumenty) Do této logické databáze jsou zařazeny dokumenty vydané před rokem 1800 (včetně roku 1800) .

K vyhledávání v bázi SKC i dílčích bázích je určeno webové rozhraní.

29.04.2021
Hledej
Multivyhledávač
Klíčové slovo
Název
Autor
« květen 2024 »
květen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Anketa

Co z níže uvedeného využíváte v záznamech v SK ČR nejčastěji?

zobrazení na mapě
propojení do katalogu knihovny
citace
obálky a obsahy
plné texty
spinner
Total Votes: 673